Kandidatët maqedonas kërkojnë votat e Blerim Rekes

schedule19:36 - 22 Prill, 2019

schedule 19:36 - 22 Prill, 2019

Raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut do të varet nga faktori shqiptar. Një ditë pas raundit të parë, dy kandidatët maqedonas Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska kanë kërkuar votat e kandidatit shqiptar Blerim Reka./abcnews.al