Kajmaku i përgjigjet PD: Kam punuar me emër tjetër, nuk jam i dënuar

schedule17:31 - 27 Gusht, 2019

schedule 17:31 - 27 Gusht, 2019

Deklaratave të sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Agim Kajmaku iu përgjigj duke publikuar pasaportën e tij, me vulat e hyrje-daljeve nga pika e kalimit kufitar të Kakavijës.

“Tellalli i PD u mor me mua prape sot, po ska problem se e verteta vonon po nuk harron. Une paskam urdher arresti ne Greqi dhe hykam e dilkam sa here dua! Ja ku e kam qe kam hyre e kam dale nga Greqia para se te dilte emri kandidat”, shkruan Kajmaku në rrjetet sociale.

Kryebashkiaku i Vorës vijon më tej se, as është arrestuar e as dënuar në Greqi, por ka punuar me emër tjetër si të gjithë shqiptarët.

“Po te isha ne kerkim s’do hyja dhe dilja sipas qefit! Shume shpejt do gjejne nje babale tjeter se babale mua s’me bejne dot”, shkruan ndër të tjera Agim Kajmaku, në reagimin e tij./ABC News Albania 24/7