Juventusi thur një plan konkret, Piatek objektivi i ri për sulmin

schedule17:53 - 20 Janar, 2021

schedule 17:53 - 20 Janar, 2021

Krzysztof Piatek mund të rikthehet në Itali. Fiorentina dhe Genoa janë dy nga klubet e lakuar ndër emrat e interesuara për shërbimet e sulmuesit polak, i cili momentalisht luan në Bundesliga me Hertha Berlin.

Milani e shiti sezonin e shkuar, ndërkohë që tani në skenë për Piatek ka dalë Juventusi. Trajneri Andrea Pirlo kërkon një sulmues qendror dhe profili i lojtarit që spikati me Genoa dhe Milanin në fillim u pëlqen bardhezinjve.

Së fundmi raportohet se Juventusi ka edhe një plan konkret për të marrë Piatek nga gjermanët. Klubi nga Torino është gati të ofrojë mesfushorin Federico Bernardeschi, të cilin në të shkuarën e kanë blerë nga Fiorentina për 40 milion euro. /abcnews.al