Juventus është dakord me Matthijs de Ligt

schedule23:32 - 17 Maj, 2022

schedule 23:32 - 17 Maj, 2022

Një nga prioritetet e tij është mbyllja sa më parë e telenovelës së Matthijs de Ligt (22 vjeç). I lidhur me ekipin deri në qershor 2024, lojtari me Holandën ka bërë një hap përpara nën kujdesin e trajneritMassimiliano Allegri.

Sipas Sky Sport, Juve po mendon t’i zgjashë kontratën për dy sezone të tjera (2026). Në radarin e Barcelona dhe Manchester United, çmimi i tij fillestar është 85 milionë euro. Megjithatë, duket se De Ligt do të vazhdojë të mbrojë ngjyrat e Juventusit.