Juve është ende në kërkim të një trashëgimtari të Chiellini, ka katër emra në listë

schedule18:32 - 28 Shtator, 2022

schedule 18:32 - 28 Shtator, 2022

Lista përfshin përfaqësues nga Premier League, Bundesliga, Serie A dhe Ligue 1.

Edhe pse ka ende shumë kohë deri në hapjen e merkatos, Juventusit i mungojnë shumë lojtarë.

Siç vë në dukje La Gazzetta dello Sport, mbrojtja e Juventusit ka ndryshuar shumë jo vetëm për sa i përket emrave, por edhe personaliteteve: kapiteni Giorgio Chiellini dhe Matthijs de Ligt janë zëvendësuar nga i riu Gleison Bremer nga Torino dhe Federico Gatti nga klubi i Serisë B Frosinone”, shkruan abcnews.al.

Humbja më e madhe është sigurisht Chiellini, pasi ai është një njeri me karizëm të madh dhe forcë të brendshme. Skuadra ka nevojë për një qendërmbrojtës të majtë, ndërsa braziliani dhe italiani janë të dy djathtas. Për disa kohë, Cherubini ndoqi lojtarin e Fiorentinës, Igor Julio.

Gjithashtu në lapsin e drejtorit sportiv është Gabriel i Arsenalit, Badiashile i Monakos dhe Ndika i Eintracht. Ky i fundit është i interesuar edhe për Interin, i cili është në kërkim të një zëvendësuesi për De Vrey. /G.D abcnews.al/