Juric: Jam i qetë në lidhje me Rrahmanin, asnjë markim ekstra për CR7

16:43 | 07/02/202016:430

Verona vazhdon të luajë bukur, fort dhe të mos humbasë. Ekipi i rikthyer këtë sezon në Serie A nuk humbet prej shtatë ndeshjesh dhe nesër do të tentojë të frenojë edhe Juventusin. Ivan Juric ka komentuar situatën e Amir Rrahmanit në konferencë për shtyp, aty ku nuk i kursen batutat. Kapiteni i Kosovës do të luajë me Napolin në sezonin e ardhshëm, por kjo nuk po pengon të vazhdojë me paraqitjet pozitive.

Rrahmani tregoi edhe kundër Lazios se do të japë gjithmonë maksimumin? Jam i bindur që lojtarët që kanë firmosur me skuadra të tjera, kanë motive të tjera nëse luajnë keq. Nuk ka lidhje me faktin që do të largohen në fund të sezonit. Jam shumë i qetë në këtë aspekt.

Nuk do t’i kushtojmë ndonjë rëndësi ekstra markimit të Ronaldos. Ku do ta aktivizoja veten nëse do të ishte mundësia për të luajtur ndaj Juventusit? Në pankinë (qesh). I kma bërë një premtim lojtarëve.

Nëse arrijmë të sigurojmë qëndrimin në Serie A në javën e fundit, do i nxjerr të gjithë për darkë. Nuk ndryshon asgjë nëse e arrijmë objektivin edhe më parë, rëndësi ka që të arrijmë qëndrimin në elitë sa më shpejt“, thekson trajneri i ekipit surprizë të këtij sezoni. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono