Juric: Jam i qetë në lidhje me Rrahmanin, asnjë markim ekstra për CR7

schedule16:43 - 7 Shkurt, 2020

schedule 16:43 - 7 Shkurt, 2020

Verona vazhdon të luajë bukur, fort dhe të mos humbasë. Ekipi i rikthyer këtë sezon në Serie A nuk humbet prej shtatë ndeshjesh dhe nesër do të tentojë të frenojë edhe Juventusin. Ivan Juric ka komentuar situatën e Amir Rrahmanit në konferencë për shtyp, aty ku nuk i kursen batutat. Kapiteni i Kosovës do të luajë me Napolin në sezonin e ardhshëm, por kjo nuk po pengon të vazhdojë me paraqitjet pozitive.

Rrahmani tregoi edhe kundër Lazios se do të japë gjithmonë maksimumin? Jam i bindur që lojtarët që kanë firmosur me skuadra të tjera, kanë motive të tjera nëse luajnë keq. Nuk ka lidhje me faktin që do të largohen në fund të sezonit. Jam shumë i qetë në këtë aspekt.

Nuk do t’i kushtojmë ndonjë rëndësi ekstra markimit të Ronaldos. Ku do ta aktivizoja veten nëse do të ishte mundësia për të luajtur ndaj Juventusit? Në pankinë (qesh). I kma bërë një premtim lojtarëve.

Nëse arrijmë të sigurojmë qëndrimin në Serie A në javën e fundit, do i nxjerr të gjithë për darkë. Nuk ndryshon asgjë nëse e arrijmë objektivin edhe më parë, rëndësi ka që të arrijmë qëndrimin në elitë sa më shpejt“, thekson trajneri i ekipit surprizë të këtij sezoni. /abcnews.al