Julian Deda: Unë i vetmi aktor shkodran i dalë pas viteve ‘90

schedule21:22 - 1 Shkurt, 2019

schedule 21:22 - 1 Shkurt, 2019

Julian Deda ishte i ftuari i dytë në studion e Provokacija nga Mustafa Nano, ku foli për jetën artistike dhe politike. Duke folur për lidhjen shpirtërore që ka me qytetin e tij të lindjes Shkodrën aktori dhe vëren mungesën e artistëve të rinj të humorit, duke pranuar me modesti se në gati 30 vite ai është artisti i vetëm i humorit i dalë nga ky qytet.

“Lidhjen me Shkodrën e kam shpirtërore, me merr malli për të, vendlindja nuk të vjen duhet t’i shkosh atje.

Shkodra ka mbi 30 vjet që nuk nxjerr asnjë aktor humori, atij qyteti nuk i mungon homuri, por po ta shohësh, i vetëm aktor i humor që kanë pas viteve ‘90 nga ai qytet jam unë”.

Deda foli edhe për projektin e tij më të fundit në Tv Klan me spektaklin e humorit “Duplex”, marrëdhëniet me aktorët e tjerë dhe audiencën.

Gjatë bisedës me Mustafa Nano, Julian Deda foli edhe për pikëpamjet e tij politike, i njohur tashmë për bindjet e tij të djathta.

“Është shumë më mirë të jesh një artist i angazhuar se sa i heshtur, kundërshtia ndaj një sistemi i bën më mirë një artisti. Është fatkeqësi sot që të mos i thuash ca gjëra”. /abcnews.al