Jorginho doli i treti në garën për “Topin e Artë”, tifozi thyen televizorin

schedule14:06 - 30 Nëntor, 2021

schedule 14:06 - 30 Nëntor, 2021

Mbrëmjen e djeshme është mbajture edhe ceremonia për fituesin e “Topit të Artë’ me Lionel Messin që koleksionoi të 7-tin në karrierën e tij, duke treguar se është futbollistit më i mirë në botë.

Me një diferencë shumë të vogël pikësh Robert Lewandowski u rendit në vendin e tyre, ndërsa për Jorginho ishtë rezervuar vendi i tretë.

Mesfushori i Chelseas dhe Italisë kishte shkëlqyer për klubin dhe kombëtaren këtë vit. Ai fitoi Champions League sezonin e kaluar dhe luajti për ekipin e tij kombëtar, duke fituar Euro 2020 në verë dhe për shumë tifozë ai duhej ta fitonte “Topin e Artë”.

Tifozi i cili ishte shumë i zhgënjyer me pozicionim e Jorginhos nuk i mbajti dot nervat dhe i “shfryu’ ato tek televizori i cili e theu.

Një verim që tregon se kritikat dhe pakënaqësitë që këtë vit e fitori “Topin e Artë” Lionel Messi janë të mëdha. /f.a/abcnews.al