Jo vetëm Elton John, një tjetër yll botëror i bashkohet koncertit të Dua Lipës

schedule13:08 - 27 Nëntor, 2020

schedule 13:08 - 27 Nëntor, 2020

Ditën e sotme Dua Lipa do të mbajë një koncert virtual. Dy ditë më parë, Dua njoftoi se pjesë e “STUDIO 2045” do të bëhej edhe legjenda e muzikës botërore, Elton John.

Së fundmi është mësuar se në skenë do të jetë gjithashtu dhe këngëtarja e famshme Kylie Minogue.  Kylie bashkohet me të ftuarit e tjerë specialë të paralajmëruar më parë, përfshirë FKA Twigs, Bad Bunny dhe J Balvin.

Jam shumë e ngazëllyer që legjendarja Kylie do të interpretojë me mua. Ajo është një nga artistet e mia të preferuara të të gjitha kohërave dhe ideja e bashkëpunimit është definicioni i një ëndrre”, tha Dua për gazetën britanike “The Sun”.

Joining forces: Kylie Minogue and Dua Lipa (pictured) are set to perform a duet together for Dua Lipa's special livestream event, Studio 2054, on Saturday, Australian time

Ndërkohë, mbretëresha e muzikës pop, Minogue tha: “Dua është si një dritë e ndritshme dhe një forcë natyrore në pop. Unë jam absolutisht e entuziazmuar që të interpretoj me të në transmetimin e saj live.”, u shpreh këngëtarja australiane. /abcnews.al

Fansi i saj më i madh: Në një intervistë me The Sun, Dua, 25, zbuloi se është një dream ëndërr ’të bashkëpunosh me heroin e saj të të gjitha kohërave’ Kylie (në foto) në këngë