Jeni të ftuar në dasmë? Ne gjetëm fustanet që mund të vishni këtë sezon

schedule14:00 - 9 Dhjetor, 2022

schedule 14:00 - 9 Dhjetor, 2022

Në muajt e mëparshëm kishim humbur numërimin e ftesave të dasmave që u zhvilluan këtë verë dhe sigurisht që nuk ishim të vetmit. Sigurisht që sezoni i dasmave nuk mbaroi më 31 gusht. Përkundrazi, ai vazhdon në mënyrë dinamike, pasi për shumicën e çifteve dimri magjik dhe veçanërisht sezoni festiv i Krishtlindjeve janë periudhat ideale për organizimin e dasmës. Ndaj edhe një herë kemi në duar ftesat, ndërsa pyetja kryesore që na mundon rikthehet më fort se kurrë: Çfarë do të veshim si të ftuar në një ceremoni martesore dimërore?

Dasmat e verës kanë një kod veshjeje më të lehtë se ato të dimrit dhe kështu tani kemi nevojë për më shumë ndihmë. Prandaj iu drejtuam të brendshmeve të modës, të cilët edhe një herë u besojnë fustaneve për dasma dimërore me ndryshimin e vetëm në dizajnet dhe “stilin”. Të gjitha në dimër zgjedhin fustane njëngjyrëshe pa silueta të lehta dhe sigurisht pa modele, siç janë fustanet e verës me lule dhe dantella. Ne vijojmë të shohim nuanca intensive në paraqitjet e tyre, thjesht në një gamë ngjyrash të errët. Sigurisht që kur bëhet fjalë për sezonin e festave dhe dasmat që do të zhvillohen gjatë saj, kodi i veshjes bëhet shumë më joshës. Teminat, kadifeja, siluetat seksi, detajet magjepsëse dhe nuancat që tërheqin vëmendjen konsiderohen si të domosdoshme.

Duke analizuar, pra, tendencat e sezonit, zgjedhjet më elegante të fashionisteve dhe pikat e reja të modës, veçuam fustanet e duhura për paraqitje pa të meta për ju që jeni të ftuar në dasmë këtë sezon. Vazhdoni të lëvizni për të zbuluar dizajnet glam që do t’ju bëjnë më të veshurit në event dhe do t’ju bëjnë përshtypje për të gjitha arsyet e duhura./abcnews.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lovisa Barkman (@lovisabarkman)