ISIS kërcënon sërish: Sulmoni SHBA dhe vendet aleate

schedule14:25 - 23 Prill, 2018

schedule 14:25 - 23 Prill, 2018

Në një deklaratë të re të publikuar online, zëdhënësi zyrtar i ISIS, ka kërkuar sërish që të kryhen sulme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në vendet e koalicionit që luftojnë kundër shtetit islamik. Lajmi është konfirmuar nga analistja Rita Kat në Tuiter e cila citon zëdhënësin zyrtar Al Muhajir. Ky i fundit flet dhe për një fazë të re kundër Rusisë dhe Iranit duke kërkuar që këto dy vende të bëhen skena e të gjitha sulmevenë mënyrë që iranianët dhe rusët të shijojnë pak nga ferri i tiranisë së tyre. /abcnews.al