Ishte surpriza e hidhur e mbrëmjes, reagon Benzema: Shfaqja duhe të vazhdojë

schedule23:37 - 29 Nëntor, 2021

schedule 23:37 - 29 Nëntor, 2021

Ylli i Francës dhe Real Madridit, Karim Benzema ka reguar pas ceremonisë së “Topit të Artë” ku Leo Messi koleksionoi të shtatin.

Benzema ishte supriza negative e mbrëmjes pasi në renditjen përfundimtari ai nuk zuri asnjë vend në podium.

Sulmuesi “galaktik” ka reaguar në rrjetin social “Instagram” ku ka falenderuar gjithë tifozët për mbështetjen.

“Faleminderit të gjithëve që më mbështetni. Unë luajë futboll për ju dhe shfaqja duhet të vazhdojë”, shkruan numri “9” i Realit.

Para tij për Topin e Artë u renditën, Jorginho, Lewandowski dhe Messi. /abcnews.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karim Benzema (@karimbenzema)