“Ishte fyerje për familjen e Kobe Bryant”- Beyonce nuk lejon ti bëhen fotografi në memorialin e Kobe Bryant

13:50 | 25/02/202013:500

Organizatorët e memorialit për Kobe Bryant, vajzën e tij dhe 7 viktima e tjera të aksidentit tragjik i ndaluan fotografët që ti bënin fotografi Beyonce.

The Associated Press dhe Getty Images thanë se fotografët e tyre nuk u lejuan ti bënin fotografi fitueses së Grammy apo fëmijëve të Bryant në memorialin e mbajtur në New York.

 

Mijëra njerëz u mblodhën në Staples Center për të nderuar legjendën e basketbollit dhe vajzën e tij 13-vjeçare, Gianna që ishin mes 9 viktimave të aksidentit ajror të 26 janarit në Calabasas.

Beyoncé hapi eventin për Kobe dhe Giannën duke interpretuar këngët “XO” dhe “HALO”. Arena ishte e mbushur me tifozë të Laker, familjarë të Bryant, ish shokë të skuadrës dhe lojtarë të tjerë të NBA.

 

“Ishte kaq fyese për familjen e Kobe dhe fansat, Beyonce po kontrollon aq shumë imazhin e saj. Zakonisht lejon të publikohen vetëm imazhe të përzgjedhura nga ajo, kështu që asnjë fotografi nuk u lejua ti bëhej asaj në memorialin e Kobe,”- tha një burim.

“As familja e Michael Jackson nuk e bëri këtë. Një personel i Staples Center u vendos në skenë për të mos lejuar asnjë kamera të vetme. Fotografët nuk mund ta besojnë këtë. Kjo nuk e ndihmon imazhin e Beyonce, vetëm e dëmton atë. E bën të duket si Diva.”

Burimi tha se të vetmet foto të kapura të këngëtares ishin nga pamjet e televizionit dhe se artistë të tjerë që morën pjesë si Christina Aguilera dhe Alicia Keys, nuk bënë kërkesa të tilla.”

Beyonce gjithmonë ka dashur të  kontrollojë imazhet e saj që publikohen. Në vitin 2013, publicisti i saj raportohet se u dërgoi email BuzzFeed që të hiqte fotot e saj nga performanca në Super Bowl XLVII./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono