Ishin njohur në Instagram, arrestohet 18 vjeçari që abuzoi me të miturën

schedule20:33 - 20 Janar, 2020

schedule 20:33 - 20 Janar, 2020

Një adoleshente dhe prindërit e saj kanë denoncuar në Policinë e Durrësit një 18-vjeçar me akuzën e abuzimit seksual.

I riu është arrestuar, por nuk e ka pranuar akuzën.

Vajza do t’i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore për t’u vërtetuar ose jo akuza e përdhunimit.

Burime pranë bluve të Durrësit kanë bërë të ditur se dy të rinjtë ishin njohur përmes instagramit, dhe kanë biseduar me njëri-tjetrin për disa kohë, deri sa kishin vendosur të takoheshin në një lokal.

Më pas, 18-vjeçari ka kërkuar që të shkonin në banesën e tij të vijonin bisedën, dhe aty dyshohet të ketë kryer marrëdhënie seksuale pa dëshirën e 16 vjeçares. /abcnews.al