Ish-lojtari i Interit dhe Juventusit njofton tërheqjen nga futbolli

schedule15:21 - 5 Tetor, 2022

schedule 15:21 - 5 Tetor, 2022

Kwadwo Asamoah ka njoftuar tërheqjen e tij nga futbolli.

Në moshën 33-vjeçare, ish-mesfushori i Udineses, Juventus, Interit dhe Cagliarit, tani do të fillojë një karrierë të re si agjent pasi ka arritur të zotërojë gjashtë tituj lige, katër Kupa të Italisë dhe tre Superkupa të italisë, të gjitha me fanellën e Juventusit./ h.ll/abcnews.al