Ish-lojtari i Chelsea nën rrënojat pas tërmetit në Turqi, nuk dihet fati i sulmuesit

schedule13:40 - 6 Shkurt, 2023

schedule 13:40 - 6 Shkurt, 2023

Ish-sulmuesi anësor i Chelsea dhe Newcastle, Christian Atsu thuhet se është bllokuar nën rrënojha pas tërmetit tragjik në Turqi. Mediat turke raportojnë se një operacion kërkim-shpëtimi është duke u zhvilluar për të gjetur yllin e klubit turk.

Ish-sulmesi i Chelsea, iu bashkua klubit Hatayspor nga skuadra saudite Al Raed verën e kaluar. Sipas raportimeve lokale, Atsu dhe drejtori sportiv i Hatayspor, Taner Savut, mbeten të zhdukur nën rrënojat në shtëpitë e tyre përkatëse dhe ende nuk dihet fati i tyre.

Disa orë më parë, tre futbollistë të tjerë të këtij klubi u nxorrën shëndoshë e mirë nga rrënojat. Një portier 28-vjeçar gjithashtu nuk është gjendur ende, edhe pse kërkimet vazhdojnë./ h.ll/abcnews.al