Ish-futbollisti tregon 2 lojtarët që do të ndryshojnë Juventusin e sotëm

schedule16:16 - 7 Tetor, 2022

schedule 16:16 - 7 Tetor, 2022

Ish-futbollisti italian, Marco Tardelli, e ka ndjekur me vëmendje Juventusin këtë sezon dhe beson se dy lojtarët tashmë të dëmtuar do ta çojnë skuadrën në nivel tjetër kur të kthehen.

Juve pati vështirësi në fillim të sezonit, duke përfshirë humbjet e papritura të pikëve kundër lojtarëve të Serie A, Monza dhe Sampdoria.

Skuadra është në pritje të rikthimit të Federico Chiesa, i cili po rikuperohet nga një dëmtim i marrë në janar, shkrua abcnews.al.

Paul Pogba gjithashtu do të luante një rol kyç në ngritjen e Bianconerëve, por pësoi një dëmtim në para-sezon dhe nuk është paraqitur ende në ndeshjet zyrtare të skuadrës.

Tardelli ka emëruar lojtarë që, duke luajtur rregullisht, do ta rikthejnë Juventusin në krye të Serisë A.

Juventusi ka nevojë për stabilitet: tani Vlahovic ka filluar të shënojë sërish dhe rikthimi i Pogba-s dhe Chiesa-s mund të ndryshojë tërësisht skuadrën”, tha tardelli për Calciomercatoweb. /G.D abcnews.al/