Inter zbulon ofertën për Mkhitaryan

schedule14:02 - 26 Maj, 2022

schedule 14:02 - 26 Maj, 2022

Interi ka disa ditë që ka shfaqur një interes konkret për lojtarin armen të Romës, Henrikh Mkhitaryan.

Zikaltërit i kanë ofruar një marrëveshje 2-vjeçare me një pagë vjetore prej 3,5 milionë euro.

Sipas “Corriere dello Sport”, agjenti i lojtarit e ka dëgjuar me interes këtë ofertë dhe ka mbetur i kënaqur. Armenit do t’i skadojë kontrata me Romën së shpejti./h.ll/abcnews.al