Inter dhe Chelsea të interesuar për të, Thuram merr vendimin për të ardhmen e tij

schedule14:22 - 25 Janar, 2023

schedule 14:22 - 25 Janar, 2023

Inter dhe Chelsea kanë kohë që e ndjekin nga afër sulmuesin francez Marcus Thuram, sidomos zikaltërit të cilët e kanë ndjekur edhe në kohën e Contes, por transferimi nuk u bë.

Thurma pritet të qëndrojë te Borussia Monchengladbach deri në fund të sezonit, kur i skadon kontrata me klubin gjerman.

Pavarësisht presionit nga Chelsea kohët e fundit, i cili kishte synuar ta sillte në Londër gjatë kësaj merkatoje të dimrit, Thuram ka vendosur ta mbyllë sezonin në Gjermani dhe të vendosë për destinacionin e tij ardhshëm në verë, kur do t’i skadojë kontrata./ h.ll/abcnews.al