Integrimi i studentëve të mjekësisë, Tafaj: Program i cili do të vazhdojë

schedule11:35 - 10 Janar, 2020

schedule 11:35 - 10 Janar, 2020

I ftuar në “ABC  mëngjesit” me Enkel Demin, presidenti i ACMS, Arbër Tafaj ka folur për aktivitetin e ndërmarrë së bashku me studentë të mjekësisë. Në studion e abcnews me Enkel Demin, Tafaj ka treguar se rastet të cilat studiohen i marin nga spitale të ndryshme të huaja.

“Analizohen rastet e vështira klinike për të gjetur diagnozën përfundimtare, janë raste të veçanta që i marrim nga publikime të spitaleve të ndryshme. Ky program do jetë një vijimësi, do të vazhdojë”, tha Tafaj.

Ai më tej thkesoi se grupi ka studentë apo mjekë të përgjithshëm dhe se mund të ftohen specilistë.

 

/abcnews.al