Ilir Bokshi sjell në Teatrin Kombëtar tragjedinë e “Frankenshtain”

schedule17:20 - 13 Prill, 2018

schedule 17:20 - 13 Prill, 2018

Drama e “Frankenshtain” nga Tim Kelly bazuar në veprën e Mary Shelley, vjen në skenën e Teatrit Kombëtar me regji nga Ilir Bokshi këtë fundjavë. Në këtë pjesë, e cila ndërthuret shkenca, filozofia dhe psikologjia, dominon elementi i domosdoshmërisë se ndërveprimit njerëzor, për mbijetesë./abcnews.al