Ideja e fundit në merkato, Inter dhe Napoli përgatisin një shkëmbim

schedule18:15 - 21 Dhjetor, 2019

schedule 18:15 - 21 Dhjetor, 2019

Merkato e janarit po afron dhe klubet janë gati për të realizuar goditjet e para. Interi dhe Napoli po mendojnë një shkëmbim në repartin ofensiv. Të dy klubet italiane kanë nevojë për përforcime dhe janë pranë arritjes së një akordi.

Gianlucadimarzio.com raporton se zikaltrit dhe nënkampionët po mendojnë të shkëmbejnë Matteo Politanon dhe Fernando Llorenten. 26-vjeçari italian ka humbur postin e titullarit dhe pëlqehet shumë nga Gennaro Gattuso.

Në krahun tjetër pritet të kalojë sulmuesi spanjoll. Conte do një zëvendësues të Lukakut dhe 34-vjeçari shihet si profili i duhur. Të dy lojtarët do të huazohen deri në fund të sezonit, për t’u rikthyer në verë në sërish në ekipet respektive. /abcnews.al

Politano dhe Llorente