I veshur si “shpellar” rrugëve të Tiranës, flet Erdit Asllanaj

schedule19:00 - 1 Qershor, 2019

schedule 19:00 - 1 Qershor, 2019

“Shpellari” i amerikanit Rob Beckett po interpretohet në teatrot e vendit nga Erdit Asllanajt. Duke folur për “Thumb” aktori i “Portokallisë” jep detaje nga promoja që i ka bërë. Ai thotë se e kaloi me sukses edhe këtë sfidë, ndërsa publiku e ka mirëpritur shfaqjen e tij.

Kilda: Promoja që ke bërë për shfaqjen “Shpellari” duke dalë rrugëve të Tiranës i veshur si shpellar. E kishe me siklet që njerëzit që gjatë kohës që xhiroje të shikoni ty? Kishte reagime?

Erdit Asllanajt: Ka qenë një liri e plotë sepse unë isha i maskuar me paruke me syze dhe isha për qejfin tim. Më shumë ngacmoja unë sesa më ngacmonin. Në fakt na erdhi edhe policia na bëri pyetje dhe na e bëri pak problem, po u zgjidh shumë shpejt.

Kilda: Po pse çfarë problemi kishte policia?

Erdit Asllanajt: Po se nuk ishte aq e hijshme thjesht paraqitja lakuriq dhe ndoshta ishte pak problematike.

Kilda: Po bokse kishe veshur?

Erdit Asllanajt: Po kisha një palë bokse të kohës së shpellarit.

Kilda: Ku mbanin shpellarët bokse?

Erdit Asllanajt: Gjethe pra…/abcnews.al