I hedh miell Ramës në Kuvend / Përjashtohet Noka

schedule11:16 - 12 Prill, 2018

schedule 11:16 - 12 Prill, 2018

Pas ndërprerjes së seancës, deputetët e opozitës kanë refuzuar të marrin fjalën, ndërsa mbanin të bllokuar foltoren e kuvendit. Deputeti democrat Flamur Noka ka hedhur miell në drejtim të kryeministrit e ministrave, simbolikë për akuzat për kanabizimin e vendit. Seanca është ndërprerë sërish dhe kryetari Ruci ka përjashtuar dy deputetë të PD, Flamur Noka dhe Ervin Salianji për hedhje sendesh të paligjshme ndaj drejtuesit të kuvendit e prishje të seancës. Demokratët kundërshtuan dhe seanca u ndërpre sërish. /abcnews.al