I akuzuar për “gjobëvënie”, arrestohet 42-vjeçari në Elbasan

schedule12:02 - 28 Janar, 2022

schedule 12:02 - 28 Janar, 2022

Elbasan – Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia e Elbasanit pasi akuzohet për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”.

I arrestuari është M. K., 42 vjeç, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”

Njoftimi i policisë:

Nga specialistët e Hetimit të Krimit ndaj Personit dhe Pasurisë në Drejtorinë Vendore Elbasan u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim M. K., 42 vjeç, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”.
/abcnews.al/