Hyka: Jemi të sigurt në Izrael, kam mësuar Lilajn të luajë play-station

16:52 | 26/03/202016:520

Jahmir Hyka luan në Izrael prej janarit të vitit 2019, periudhë kur u largua nga SHBA. 32-vjeçari është pjesë e Ness Ziona, ekip ku luan edhe Sabien Lilaj. Hyka tregon për “Fan Zone” në Supersport se sip o e kalon këtë periudhë karatinimi, teksa nuk i kursen batutat me mesfushorin korçar.

Ishim në formë të mirë, u ndal kampionati dhe stërvitja. Kjo është jeta, ka gjëra më të rëndësishme se futbolli. Izraeli mbahet për siguri. Fatmirësisht jam në ekip me Sabien Lilajn dhe qëndrojmë bashkë në këtë periudhë karantine. Normal luajmë play station, e kalojmë kohën në Instagram.

Lilaj është përmirësuar në play station, ka mësuar nga unë. Akoma nuk dihet se ku fillon kampionati. Na kanë dhënë programin për t’u stërvitur. Mundohemi ta zbatojmë, pasi duhet të jemi gati për kampionat“, deklaron Jahmir Hyka. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono