Hyka: Jemi të sigurt në Izrael, kam mësuar Lilajn të luajë play-station

schedule16:52 - 26 Mars, 2020

schedule 16:52 - 26 Mars, 2020

Jahmir Hyka luan në Izrael prej janarit të vitit 2019, periudhë kur u largua nga SHBA. 32-vjeçari është pjesë e Ness Ziona, ekip ku luan edhe Sabien Lilaj. Hyka tregon për “Fan Zone” në Supersport se sip o e kalon këtë periudhë karatinimi, teksa nuk i kursen batutat me mesfushorin korçar.

Ishim në formë të mirë, u ndal kampionati dhe stërvitja. Kjo është jeta, ka gjëra më të rëndësishme se futbolli. Izraeli mbahet për siguri. Fatmirësisht jam në ekip me Sabien Lilajn dhe qëndrojmë bashkë në këtë periudhë karantine. Normal luajmë play station, e kalojmë kohën në Instagram.

Lilaj është përmirësuar në play station, ka mësuar nga unë. Akoma nuk dihet se ku fillon kampionati. Na kanë dhënë programin për t’u stërvitur. Mundohemi ta zbatojmë, pasi duhet të jemi gati për kampionat“, deklaron Jahmir Hyka. /abcnews.al