Humbën shtëpitë nga tërmeti, Rama publikon videon: Një lagje e re në Fushë-Krujë

schedule09:26 - 11 Gusht, 2020

schedule 09:26 - 11 Gusht, 2020

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një video të publikuar në rrjetin social “Facebook” bën me dije se tashmë vijojnë punimet për infrastrukturën e re në lagjen në Fushë-Krujë ku shumë familje humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Mirë mëngjes dhe me kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë, ku janë hedhur themelet e është shtruar e gjithë infrastruktura tokësore e lagjes së re, për familjet që humbën shtëpitë në tragjedinë e 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Statusi:

MIRËMËNGJES dhe me kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë, ku janë hedhur themelet e është shtruar e gjithë infrastruktura tokësore e lagjes së re, për familjet që humbën shtëpitë në tragjedinë e 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë.

 

MIRËMËNGJES 😊dhe me kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë, ku janë hedhur themelet e është shtruar e gjithë…

Gepostet von Edi Rama am Montag, 10. August 2020