Horoskopi, 26 shtator 2018

schedule09:35 - 26 Shtator, 2018

schedule 09:35 - 26 Shtator, 2018

Dashi
Sot njerëzit do të përpiqen t’ju tërheqin nëpër grindje të ndryshme ndaj ju përpiquni të bëni paqe i pari. Do të ndesheni me probleme të ndryshme ligjore. Megjithatë, sugjerohet që të meditoni, të bëni një shëtitje ose të kërkoni shoqërinë e njerezve të dashur.

Demi
Duhet të jeni shumë praktik dhe realist në gjërat që do të bëni sot. Ju njiheni si natyrë emocionale që udhëhiqet nga ndjenjat. Mendja juaj dhe mendimet tuaja zakonisht nuk ndikojnë në marrjen e vendimeve. Edhe pakënaqësitë më të vogla iu shqetësojnë. Sot përpiquni të qëndroni të fokusuar dhe me këmbë në tokë.

Binjakët
Planet tuaja afatgjatë duket se po ecin mirë. Mund të merrni dhe disa lajme të mira të cilat mund t’ju ndryshojnë rrjedhën e jetës. Për disa gjera duhet të prisni dhe mos të nxitoni në realizimin e tyre. Duhet të mbani mend se parandalimi është më mirë se kurimi.

Gaforrja
Do e shpenzoni ditën e stome duke reflektuar për të shkuarën dhe duke vrarë mendjen se çfarë nuk shkon në jetën tuaj. Kini parasysh se gabimet që mund të bëni nuk janë fundi i botës. Prandaj mblidhni veten dhe mos qëndorni më prng i gabimeve që tashmë kanë ndodhur.

Luani
Sot nuk do të zgjoheni me humorin e duhur. Do e nisni ditën me një atmosferë të tensionuar nga bezdisja që do të keni nga një pjesëtar i familjes. Por dita nuk është aq e keqe sa duket. Humori juja do të evoluojë gjatë ditës.

Virgjëresha
Ditën e sotme do të nxirrni në pah karakterin argëtues brenda jush. Bëjini njerëzit përreth të ndihen mirë me shakatë tuaja. Gjithashtu ruani energji dhe kohë të çmuar për çështje dhe përgjegjësi të tjera me rëndësi.

Peshorja
Ditën e sotme do të merrni përgjigje ndaj pyetjeve tuaja. Keni tendencën të shqetësoheni për gjërat e vogla. Pritet të keni përfitime monetare nga burime të ndryshme. Nëse mbani një situatë mendore të balancuar do të keni shumë produktivitet në punë.

Akrepi
Do të keni një përfitim të madh nga shkëmbimë të ndryshme tregtare. Por mund të kaloni dhe kohë të gjata pritjeje derisa këto përfitimë të vijnë sërish. Sot mund të rikrijoni gjëra tek vetja për të cilat nuk jeni shumë të kënaqur në mënyrë që të arrini një tjetër stad lumturie.

Shigjetari
Erërat e fatit do të sjellin në pragun tuaj realizimin e ëndërrave që keni pasur deri më tani. Bëni kujdes mos të rrëmbeheni nga ky bekim pasi mund t’ju bëjë të kridheni në iluzione. Duhet të kupton se ndryshimet në jetë janë të përherëshme , ndaj duhet ti tejkaloni zhgënjimet me një vullnet dhe përkushtim të fortë.

Bricjapi
Sot do e shpenzoni ditën me një filxhan të ngrohtë kafeje në dorë dhe do të bëni një udhëtim nëpër momentet e tua të arta të lumturisë. Do të mendoni ti jepni një shans të dytë për marrëdhënie një dashurie së shkuar teksa filloni të zhvilloni pëlqime për ishin tuaj. Sot do të jeni të zënë në takimë me njerëz të ndryshëm.

Ujori
Ditën e sotme do e shpenzoni duke u përpjekur shume, por nuk do të arrini të përfundoni atë që keni nisur. Por mos humbisni shpresa pasi e ardhmja duket premtuese. Bëni një pushim, keni punuar mjaftueshëm. Rezultatet janë rrugës.

Peshqit
Në mëngjes mund të keni disa konflikte brenda shtëpisë. Megjithatë ato nuk do të jenë më bezzdisëse gjatë pjesës së dytë të ditës. Në mbrëmje do të jeni përsëri në humor të mirë, për të shpenzuar kohë me njërëzit e zemrës./abcnews.al