Horoskopi, 19 tetor 2018

schedule09:53 - 19 Tetor, 2018

schedule 09:53 - 19 Tetor, 2018

Dashi
Sot do të keni ambicie të madhë për të arritur gjërat që ju dëshironi. Planet që do të bëni do të kryhen me kujdes të madh. Gjithashtu do të keni shumë momente flirtimi sot. Por mos lejoni që këto momente t’ju marrin fokusin kryesor pasi mund t’ju dëmtojnë arsyetimin.

Demi
Do të vazhdoni të keni disa problrmr me shëndetin. Sugjerohet të vizitoni një doktor pa u menduar dy herë. Sot do të keni disa umbje financiare, por duhet të mbani mend se paraja nuk është gjëja më e rëndësishme për të qenë të lumtur.

Binjakët
Ditën e sotme pritet që të keni shpërthime emocionale ndaj disa çështjeve që ju interesojnë. Përmbajtja nuk është një veti që juve ju karakterizon. Gjithashtu do të keni një kimi shumë të mirë me partnerin tuaj.

Gaforrja
Do të bëni shumë shpenzime në të mirën tuaj. Njerëzit përreth mund të habiten nga dëshira juaj për të shpenzuar para. Biznesi po ju shkon mirë, por gjithmonë duhet të mbani parasysh se gjithçka e ka një limit.

Luani
Sot do të keni shumë shpresa dhe pritshmëri të mëdha. Kjo do t’ju bëjë shumë llogaritës dhe kërkues në marrëdhënie me të tjerët. Gjithashtu financat tuaja do të jenë në gjendje shumë të mirë.

Virgjëresha
Mësoni të balanconi emocionet dhe logjikën tuaj. Pasditja do të jetë një mbidozë emocionale për ju. Ndëra në mbrëmje do të tregoheni shumë impulsivë daj situatave të vogla.

Peshorja
Sot është një ditë e mirë për ata që kanë probleme ligjore. Do të kaloni kohë të mbushura me energji pozitive bashkë me miqtë tuaj. Ndëra mbrëmja do jetë e vetmuar, por e kënaqshme.

Akrepi
Lëreni ditën që të rrjedhë sot, pasi mund të ketë gjera që mund t’ju surprizojnë. Pasditë do të keni disa takime punë të rëndësishme. Përgjithësisht do të keni një ditë të suksesshme.

Shigjetari
Imagjinata juaj nuk njeh kufij. Mirësia brenda jush do të jetë e gatshme që të falë të keqen që ju është bërë. Do të ndjeheni shumë pozitivë në marrëdhënie me të tjerët.

Bricjapi
Funizohuni mirë me energji pasi sot do të keni një ditë të mbushur me aktivitete, të cilat do t’ju mbajnë të zënë. Mundësi pozitive shihen në sfond në lidhje me karrierën tuaj. Një ditë argëtuese ju pret.

Ujori
Ju nuk e toleroni pabarazinë dhe diskriminimin. Kjo mund të shkaktojë përplasje në vendin tuaj të punës. Bëni kujdes, kolegët do të përpiqen të hedhin sulmet e tyre ndaj jush. Jepini rëndësi fjalëve të personave të zemrës.

Peshqit
Pjesëtarët e familjes do t’ju shkaktojnë trazira në mëngjes. Megjithatë, me zhvillimin e ditës do të kuproni se vendi i punës do t’ju shkaktojë akoma më shumë trazira se më parë. Dita do të ketë peripeci, por kthimi në shtëpi do t’ju shijoë më shumë se zakonisht./abcnews.al