Hilaria dhe Alec Baldwin bëhen prindër për herë të gjashtë

schedule07:28 - 2 Mars, 2021

schedule 07:28 - 2 Mars, 2021

Hilaria dhe Alec Baldwin kanë mirëpritur një fëmijë të gjashtë, vetëm pak muaj pasi lindi fëmijën e saj të pestë pas dy aborteve. Baldwin postoi një foto në Instagram me fëmijët e saj, Carmen, Raphael, Leonardo, Romeo dhe Eduardo së bashku me foshnjën e porsalindur.

“7 Alec”, mbishkroi në foto. I porsalinduri është fëmija i shtatë për Alec Baldwin, pasi gjithashtu ka një vajzë 25-vjeçare, Irlandën, me ish-gruan Kim Basinger. Baldwins nuk kishin njoftuar publikisht se prisnin një fëmijë tjetër. Hilaria, një instruktore e yogës, konfirmoi se kishte mirëpritur fëmijën e pestë më 8 shtator, 2020.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin)

 

“Ne nuk po lëshojmë një deklaratë ose po konfirmojmë asgjë”, tha përfaqësuesi i çiftit për Page Six kur u pyet për detaje të mëtejshme, mes spekulimeve nëse Baldwins kishin adoptuar ose përdorur një nënë surrogate. Ajo më parë ka folur hapur në mediat sociale për vuajtjen e dy aborteve spontane. /abcnews.al