Higuain: Messi do të çmendej në Miami

schedule19:06 - 1 Shkurt, 2022

schedule 19:06 - 1 Shkurt, 2022

Pipa Higuain mori pjesë në TyC Sports për të folur rreth disa çështjeve aktuale rreth Kombëtares së Argjentinës dhe figurës së tij.

Sulmuesi i Inter Miamit, i cili së fundmi ka ndryshuar numrin e tij në klub në 10, ka folur për figurën e sulmuesit në skuadrën e Lionel Scalonit.

“Sot nuk ka asnjë nëntë të mirëpërcaktuar për të zëvendësuar Lautaron”, deklaroi ai që në kohën e tij ishte sulmuesi i albicelestes. Higuain përjetoi një moment me Kombëtaren në të cilën larmia e madhe e sulmuesve ishte në rend të ditës, ndërsa Scaloni mund ta ketë të vështirë të gjejë lojtarët për të mbështetur sulmuesin e Interit. Megjithatë, ai la të kuptohet se Julián Álvarez është një opsion i mirë .

“Kam dhënë gjithçka në Argjentinë, për një arsye kam qenë atje për 10 vjet dhe kam qenë pothuajse gjithmonë titullar. Të kthehesh dhe të mos ishe 100% do t’i bënte një shërbim të keq ekipit. Nëse nuk jam plotësisht i bindur, nuk e bëj dua të jem ”, komentoi Pipa kur u pyet nga një rikthim në albicelest.

“Kjo është në kokën e Lionel. Ka shumë prejardhje latine në këtë qytet dhe Lionel është Lionel. Ku ecën ai lë gjurmën dhe hijen e tij. Këtu mund ta çmendin pak… Nëse vendos të vijë  dhe pensionohet këtu ai vjen në një vend të mrekullueshëm, futboll të vogël, por nuk mund të them më shumë” , tha ai. /abcnews.al/