Hamilton vazhdon “mbretërimin”, triumfon dhe në Itali

schedule17:30 - 13 Shtator, 2020

schedule 17:30 - 13 Shtator, 2020

Kush mund ta ndalë Lewis Hamilton? Përgjigja është askush, pasi piloti britanik ka marrë një tjetër fitore në sportin më popullor për gara me makina, Formula 1.

Piloti i Mercedez triumfoi dhe në çmimin e madh të Italisë, në Toskanë, duke marrë pod1 pas 59 xhirove fantastike.

I dyti, u rendit shoku i skuadrës, Valteri Bottas, ndërsa vend në podium kishte dhe për Albon. Më poshtë, dhe renditja e Top10 pilotëve më të mirë./abcnews.al