Habit analisti anglez, Carragher zbulon se Messi e quajti atë “gomar”

schedule12:30 - 22 Janar, 2022

schedule 12:30 - 22 Janar, 2022

Ish lojtari i Liverpooli, tanimë analist i futbollit në “Sky Sports”, Jamie Carragher, ka zbuluar se Lionel Messi e ka quajtur atë “gomar”.

Analisti anglezi e kishte kritikuar kalimin e Messit nga Barcelona në PSG, dhe pas këtyre kritikave ka marrë një reagim të papritur nga ylli argjentinas.

“Ishte ditë e hënë dhe mora një mesazh në Instagram, ai më quajti gomar. Messi e pa programin e së hënës dhe shpresoj që është duke e shikuar edhe programin e së premtes sepse Messi të dua shumë. Je lojtari më i mirë it ë gjitha kohëve dhe nëse krahasohem me ty, atëherë po, jam gomar”, tha anglezi për Sky Sports. /f.a/abcnews.al