Guri i madh sa një shtëpi bllokon autostradën

schedule18:30 - 26 Maj, 2019

schedule 18:30 - 26 Maj, 2019

Një gurë i madh sa një shtëpi ka rënë në një autostradën në Kolorado të premten pasdite, duke bërë që Departamenti i Transportit të bllokoja kalimin.
Autostrada mes Cortez dhe Telluride pësoi dëme të rënda për shkak të rënies së masivit të shkëmbinjve.

Sipas Departamentit të Transportit të Kolorados, rrëshqitja e shkëmbit ndodhi rreth 12 milje në veri të Dolores. Nga rënie e masivit shkëmbor në autostradë, autoritetet thonë se rruga është dëmtuar në të dy korsitë, ku është krijuar një gropë tetë metra e thellë. “Rruga do jetë e pakalueshme për një kohë të gjatë”,  deklaroi departamenti, duke mos dhënë detaje se kur mund të rihapet./abcnews.al