Guardiola: Edhe mediat janë me Liverpool, por e kemi vetë fatin në dorë

schedule20:40 - 8 Maj, 2022

schedule 20:40 - 8 Maj, 2022

Manchester City mposhti 5-0 Newcastle dhe kryeson në Premier League me 3 pikë më shumë se Liverpool kur kanë mbetur edhe tre ndeshje.

Pas triumfit të sotëm, Pep Guardiola ka theksuar se të gjithë në Britaninë e Madhe janë me Liverpool në betejën që ata kane me City, madje edhe mediat.

“Të gjithë në këtë vend mbështesin Liverpoolin, mediat dhe të gjithë… Fati ynë është në duart tona, kjo është e rëndësishme”, shprehet Guardiola. / abcnews.al