Gratë që iu përkasin këtyre shenjave pëlqejnë të “luajnë” me mendjet e burrave

schedule15:37 - 19 Gusht, 2022

schedule 15:37 - 19 Gusht, 2022

Femrat e zodiakut për të cilat do t’ju tregojmë më poshtë janë mjaft inteligjente dhe i duan lojërat. Në fund të fundit, ata besojnë në teorinë se mund ta “pushtojnë” lehtësisht mendjen e një mashkulli.

Akrepi

Mendja e Akrepit është komplekse, ndonjëherë e errët. Po flasim për një shenjë inteligjente, me një instinkt të tmerrshëm dhe me prirje për sekrete. Ajo dëshiron të dominojë marrëdhëniet e saj dhe gjëja e parë që do të synojë është t’i “skllavërojë” mendjen partnerit. Të luash lojëra mendore me një Akrep nuk është kurrë e lehtë dhe do të duhet të jesh një lojtar i aftë për ta intriguar atë. Nëse nuk e keni, thjesht nuk do t’ju hedhë sytë më.

Binjakët

Kur flasim për inteligjencën, shenja e parë që na vjen në mendje janë Binjakët. Ashtu si me mashkullin Binjak, ashtu edhe me femrën Binjake, ajo mund të kritikohet shumë, por e vërteta është se ajo ka një mendje “të mprehtë”, dhe nuk mund ta “dalësh” apo ta mbërthesh. Gjithashtu, një adhuruese e lojërave të trurit, intriguese dhe e shkathët, ajo do të luajë sa më shumë me nervat e një mashkulli.

Dashi

Për femrat që i përkasin kësaj shenjë gjithçka është sfidë. Konkurrenca e ushqen atë dhe e mbush me energji dhe entuziazëm. Lojërat e saj mendore e mbajnë të pazbehur interesin e saj dhe e motivojnë atë të gjejë gjithnjë e më shumë truke për të pushtuar atë që dëshiron. Më e rëndësishmja, ajo nuk mërzitet. Këta femra nuk dinë të humbasin.

Ujori

Ujori renditet ndër femrat më inteligjente dhe më të shkathëta të zodiakut, pasi është një person që punon shumë me kokën dhe mendjen e ka kilometra përpara. Lojërat e mendjes për të janë… të lehta, mban gjithmonë një as të fshehur nën mëngë. Nëse ajo gjen edhe mashkullin që do ta intrigojë njësoj, atëherë nuk heq dorë nga ai. Ajo hyn lehtësisht në një lojë të tillë! /abcnews.al