Gratë bien gjithmonë në dashuri pas këtyre burrave

schedule23:21 - 18 Gusht, 2022

schedule 23:21 - 18 Gusht, 2022

Nga ato psikologjike, veçohen dy më të rëndësishmet, vetëbesimi dhe niveli i të ardhurave. Psikologët e shpjegojnë këtë përmes të ashtuquajturit “mashkull” ndaj femrat në mënyrë të pandërgjegjshme i perceptojnë meshkujt me të ardhura më të larta se vetja, por edhe me vetëbesim të lartë, si mashkullorë dhe të dëshirueshëm, shkruan albeu.com.

Për më tepër, orgazma lidhet fort me atë se sa fizikisht tërheqës është vetë një mashkull për partneren e tij.

Këto janë rezultatet e një studimi të madh të bazuar në gratë heteroseksuale në marrëdhënie të qëndrueshme më të gjata se gjashtë muaj, i cili tregoi se cilët faktorë lidhen me gjasat më të larta të orgazmës me partnerin.

Supet si çelësi i fuqisë seksuale?

Edhe pse tingëllon paksa e çuditshme, nuk është aspak ashtu, shpjegojnë ekspertët. Gjegjësisht, gjerësia e shpatullave është e lidhur me nivele më të larta të testosteronit dhe paracaktimin biologjik. Për ata që nuk kanë lindur me predispozicion gjenetik për shpatulla të gjera, stërvitja është padyshim një ide e mirë, këshillojnë ekspertët.