Gramsh, gjendet një trup i pajetë

schedule11:23 - 19 Gusht, 2019

schedule 11:23 - 19 Gusht, 2019

Zjarrfikësit në Gramsh gjetën mëngjesin e kësaj të hëne në breg të lumit Devoll një trup të pajetë. Sipas policisë, viktima është Besnik Tabaku 53 vjeç me banim në fshatin Çekrez.

53-vjeçari ishte larguar të dielën nga shtëpia bashkë me qenin e tij dhe nuk ishte kthyer më. Kanë qenë familjaret ata që fillimisht njoftuan policinë. Disa banorë e kishin parë që 53-vjeçari kishte shkuar drejt lumit.

Kërkimet nisën që pasditen e një dite më parë, por trupi i pajetë në lum u arrit të gjendej mëngjesin e sotëm. Qeni nuk ishte larguar nga vendngjarja dhe ka qëndruar tek rrobat e të zotit derisa mbërritën familjarët me zjarrfikësit.

Nga të dhënat e derinatshme burri nuk kishte pirë ujë qe sipas hetuesve ai mund të ketë patur ndonjë sulm në zemër. I ndjeri ishte beqar dhe jetonte me nënën e tij.

/ABC News Albania 24/7