Grabiti dhe dhunoi 4 emigrantë të huaj, shpallet në kërkim 20 vjeçari në Korçë

schedule10:44 - 4 Gusht, 2020

schedule 10:44 - 4 Gusht, 2020

Një 20 vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Korçës, pasi akuzohet se ka dhunuar dhe grabitur disa shtetas të huaj.

Burime për Abc News bëjn ëme dije se 20 vjeçari R. Mehmeti ka mashtruar shtetasit e huaj se do i transportonte duke i marrë në automjetin e tij me qëllim grabitjen e tyre.

Sipas informacioneve i riu ka marrë në automjetin e tij 4 shtetas sirian dhe maroken ndërsa i ka dhunuar duke plagosur me thikë njërin prej tyre me qëllim për ti grabitur.

Pas dhunimit të shtetasve të huaj 20 vjeçari  është larguar nga vendi i ngjarjes. /abcnews.al