Goditet një grup kriminal në Elbasan, disa të arrestuar

schedule22:30 - 7 Shkurt, 2018

schedule 22:30 - 7 Shkurt, 2018

Të paktën 9 persona, pjesë e një grupi kriminal, kanë rënë në pranga mbrëmjen e të mërkurës, gjatë një operacioni policor i shtrirë në Elbasan, Gramsh e Pogradec.
Burime të ABC News bëjnë të ditur se gjatë këtij aksioni blic, janë sekuestruar lëndë eksplozive, armë zjarri dhe municione.
Operacioni u krye nga policia e Elbasanit e mbështetur nga forcat RENEA, pas një hetimi tre-mujor të Prokurorisë së këtij rrethi./abcnews.al