Gjenerali Albert Mullai merr drejtimin e Akademisë së FA-ve

schedule13:41 - 23 Nëntor, 2020

schedule 13:41 - 23 Nëntor, 2020

Gjeneral brigade Albert Mullai është vënë në krye të një prej strukturave më të rëndësishme, Akademisë së Forcave të Armatosura.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka përmes një postimi në Facebook ka uruar gjeneralit e ri në detyrë.

Gjeneral brigade Albert Mullait i është besuar drejtimi i një prej strukturave më të rëndësishme të FA, Akademisë së Forcave të Armatosura. Suksese në detyrën e re komandant Mullai! Ju dhe çdo efektiv, pedagog dhe student i AFA keni gjithë mbështetjen tonë, për të çuar përpara një prej projekteve më të rëndësishme për të ardhmen e ushtrisë shqiptare.

#AkademiaeFA

#Krenari??”, shkruan Xhaçka./abcnews.al