Gjendet i mbytur në liqen, portieri i Liverpool humbet njeriun e zemrës

schedule09:38 - 25 Shkurt, 2021

schedule 09:38 - 25 Shkurt, 2021

Një lajm i rëndë ka tronditur Liverpool, sidomos Alisson Becker. Portieri brazilian i kampionëve të Anglisë, ka humbur babanë e tij në moshën 57-vjeçare.

Jose Agostinho Becker kishte dalë për të shëtitur pasditen e kaluar. Vonesa e tij ka alarmuar familjarët në Brazil, të cilët kanë lajmëruar policinë.

Kërkimet kanë përfunduar me gjetjen e trupit të mbytur në një liqen afër shtëpisë. Fluminense, klub ku luan vëllai i Alisson, Muriel Becker, edhe ky në rolin e portierit, ka reaguar me anë të një postimi në Twitter.

Klubi i Fluminense shpreh hidhërimin e thellë për vdekjen e José Agostinho Becker, babait të portierëve Muriel dhe Alisson. Ngushëllime gjithë miqve dhe familjarëve“, lexohet në ngushëllimin e klubit latin. /abcnews.al