Galeria Kombëtare çel ekspozitën e artistes gjemane Ruth Wolf Rehfeldt

schedule19:06 - 11 Tetor, 2018

schedule 19:06 - 11 Tetor, 2018

Ekspozita  “Kolazhe dhe Edicione” sjell për herë të parë në Ballkan koleksionin e artistes gjermane Ruth Wolf-Rehfeldt. Artistja për shkak të moshës nuk udhëton prej vitesh jashtë Gjermanisë. Koleksioni i prezantuar në Tiranë pasqyron izolimin nga mbikëqyrja e rreptë e regjimit nën të cilin jetonte./abcnews.al