“Ftesë” në Instagram, mbrojtësi i Romës ka një mesazh për Nainggolan

schedule20:56 - 11 Qershor, 2020

schedule 20:56 - 11 Qershor, 2020

Mbrojtësi i Romës, Juan Jesus, i ka kërkuar Radja Nainggolan që të bashkohet me ekipin romak këtë verë. “Ne po të presim, udhëheqësi po mungon!” Nainggolan i uroi Juan Jezusit ditëlindjen e 29-të në Instagram: “Urimet më të mira, miku im. Shihemi së shpejti… ”,

“Ne po të presim, udhëheqësi po mungon! Do mbetesh “ujku” Nainggolan”, i ktheu përgjigje Jesus. Nainggolan aktualisht është në huazim te Cagliari nga Interi, pa opsion blerje.

Belgu u transferua tek Interi për 40 milion euro në verën e vitit 2018, por asnjëherë nuk e ka fshehur dashurinë e tij për Romën, ku luajti 203 ndeshje në sezone katër e gjysmë, duke shënuar dhe 33 gola./abcnews.al