Fred zbuloi 3 rregullat e “arta” që Ten Hag vendosi te Man United

schedule21:26 - 3 Shkurt, 2023

schedule 21:26 - 3 Shkurt, 2023

Me ardhjen e Ten Hag, Manchester United filloi të ndryshojë seriozisht.

Në një intervistë për The Times, mesfushori i Man United Fred foli për tre rregullat e arta që Ten Hag vendosi në United:

“Trajneri vendosi rregullat në dhomat e zhveshjes. Mos u vono, mos bëj gjënë e gabuar, gjithmonë bëj më të mirën për të ndihmuar shokun e skuadrës, dhe kjo është shumë e rëndësishme”.

Cristiano Ronaldo u ndëshkua pasi nuk hyri si zëvendësues kundër Tottenhamit. Më pas, kontrata e tij me Djajtë e Kuq u ndërpre me marrëveshje të përbashkët.

Marcus Rashford u dërgua në pankinë pas fitores së United ndaj Wolves në natën e Vitit të Ri, pasi pranoi se kishte fjetur dhe humbi një stërvitjen.

Manchester United është i katërti në renditjen e Premier League. Skuadra ka 39 pikë. /G.D abcnews.al/