Franca raporton mbi 49 mijë raste të reja me COVID-19 në 24 orë

schedule21:50 - 30 Tetor, 2020

schedule 21:50 - 30 Tetor, 2020

Situata e koronavirusit paraqitet serioze edhe në Francë. Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore kanë raportuar 49,215 raste të reja me koronavirusi.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 1,331,984.

Ministria e Shëndetësisë raportoi 256 viktima.

Gjithashtu edhe Kanadaja ka regjistruar shifra të larta të viktimave.

Gjatë 24 orëve janë shënuar 10,074 viktima dhe 228,542 raste të reja./abcnews.al/