Franca dhe Polonia kërkojnë çerekfinalen, formacionet zyrtare

schedule14:56 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 14:56 - 4 Dhjetor, 2022

Franca do të përballet me Poloninë në 1/8 e finales në Kupën e Botës.

Dy ekipet kanë për synim kalimin në çerekfinale, edhe pse Franca mbetet favorit i madh në letër.

Ndeshja starton në 16:00.

Formacionet zyrtare:

Franca: Lloris, Kounde, Upamecano, Varane, Th.Hernandez, Rabiot, Tchouameni, Griezmann, Dembele, Giroud, Mbappe.

Polonia: Szczesny; Bereszynski, Glik, Kiwior, Cash; Frankowski, Kaminski, Krychowiak, Zielinski; Szymanski; Lewandowski. /G.D abcnews.al/