Fotoja që po bën xhiron e rrjetit: Gorilla me dorë si të njeriut

schedule16:40 - 27 Dhjetor, 2019

schedule 16:40 - 27 Dhjetor, 2019

Gorillat njihen për ngjashmëritë që kanë me fizionominë e njerëzve. Mirëpo, një foto nga “Zoo Atlanta” tregon se ato kanë gjithashtu sëmundje  si njerëzit, siç është ç’ngjyrimi i lëkurës.

Një foto gorille nga një kopësht zoologjik, ka bërë xhiron e rrjetit për shkak të ngashmërive që ka me dorën e një njeriu.

Në foto duken qartë rrudhat në gishta dhe thonjtë e shkurtër. Ndërsa sipas ekspertëve një gjë e tillë  ka ndodhur në gishtat e gorillës, për shkak të mungesës së një pigmenti./abcnews.al