FOTO/ Verratti shënon për PSG pas 1723 ditëve

schedule12:15 - 24 Janar, 2022

schedule 12:15 - 24 Janar, 2022

Marco Verratti shënoi golin e tij të parë në Ligue 1 për Paris Saint-Germain në më shumë se katër vjet e gjysmë në ndeshjen e tyre kundër Stade de Reims.

Mesfushori italian nuk kishte shënuar në ligën për 1723 ditë, me golin e tij të fundit në ligë para këtij goli në fitoren 5-0 ndaj SC Bastias në maj të vitit 2017.

Verratti është një nga mesfushorët më të mirë në Ligue 1 dhe është një pjesë e qëndrueshme e skuadrës së Roberto Mancinit të Azzurrët.

Trajneri italian do të shpresojë që ish-lojtari i Pescaras të jetë i gatshëm dhe i disponueshëm për play-off-in e ardhshëm të Kupës së Botës./ h.ll/abcnews.al