FOTO/ Superkompjuteri përditësoi renditjen e Premier League

schedule23:14 - 24 Janar, 2023

schedule 23:14 - 24 Janar, 2023

United pësoi një humbje zhgënjyese 3-2 si ndaj Arsenalit të dielën. Liverpool gjithashtu barazoi pa gola me Chelsea.

Ekspertët e FiveThirtyEight përditësuan së fundmi parashikimet e tyre për sezonin 2022/23: Djajtë e Kuq ende po përpiqen për vendin e tretë dhe Liverpool mund të mbetet pa Ligën e Kampionëve, shkruan abcnews.al.

Renditja tregon se skuadra e Ten Hag ka dalë nga lufta për titull. Vlen gjithashtu të theksohet se Chelsea do të mbetet pa Champions.

Top 8 ekipet e Premier League 2022/23 sipas FiveThirtyEight. /G.D abcnews.al/